Loading...... AdDynamix
WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTWOWEJ W STRYSZOWIE
 

O szkole

Szkoła Odkrywców Talentów


Aktualności

Projekty realizowane w naszej szkole

Galeria

Sprawozdanie z VI edycji "Odblaskowej Szkoły" 2016Sprawozdanie z VI edycji "Odblaskowej Szkoły" 2015

IV edycja "Odblaskowej Szkoły" 2013


21 października został przeprowadzony ogólnoszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w którym wyłoniono trzech najlepszych uczniów. Dzieci rozwiązywały testy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.Również w ramach organizacji imprez promujących bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły zostało zorganizowane spotkanie z policjantami KPP w Wadowicach, panem aspirantem sztabowym Pawłem Migdałkiem oraz panią aspirant Katarzyną Hermą. Uczniowie podczas pogadanki zostali uświadomieni, że nawet mały element odblaskowy może uratować życie. Uczniowie byli ubrani w kamizelki odblaskowe oraz brali udział w scenkach związanych z przestrzeganiem przepisów drogowych.Promocją bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły było też zaprojektowanie i wykonanie ulotek informujących i zachęcających do noszenia odblasków.

W Szkole Podstawowej w Stryszowie działają zajęcia pozalekcyjne z BRD. Były one również prowadzone w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”, na których uczniowie przygotowują się do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – dla szkół podstawowych: pokonują rowerowy tor przeszkód, uczą się przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie SP w Stryszowie uczestniczyli w tym roku w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – dla szkół podstawowych i zakończyli w nim swój udział na etapie szkolnym.

Oprócz promocji na stronie internetowej, zainteresowani mogą znaleźć informacje na temat „Odblaskowej Szkoły” na gazetce ściennej na korytarzu oraz na gazetkach stworzonych specjalnie z okazji wystawy prac konkursu plastycznego. Gazetki tworzone były również podczas spotkania z policjantami oraz na apelu podsumowującym akcję „Odblaskowa Szkoła.”Już po raz drugi w ramach organizacji imprez promujących bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły oraz akcji "Odblaskowa szkoła" został zorganizowany happening:
"Nosząc odblaski chcemy czuć się bezpiecznie na drodze"
Wydarzenie to miało miejsce 3 października 2013.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stryszowie z własnoręcznie wykonanymi transparentami oraz ze znakami drogowymi przeszli od swojej szkoły do Urzędu Gminy promując noszenie odblasków. Dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe.

Mottem przewodnim happeningu było hasło: "Szkoła w Stryszowie jest na 102 bo o odblaski dba"

Podczas marszu rozdawano napotkanym przechodniom ulotki informujące o korzyściach płynących z noszenia odblasków. Uczniowie odwiedzili przydrożne sklepy oraz zakłady pracy takie jak: zakład fryzjerski, stację benzynową, gdzie zostawiali ulotki promujące noszenie odblasków. Zostały odwiedzone również instytucje użyteczności publicznej np. poczta czy przychodnia zdrowia.

Kulminacyjnym punktem przemarszu przez naszą wioskę było spotkanie z wójtem gminy Stryszów, panem Janem Wacławskim.Szkoła w Stryszowie zadbała też o inne niekonwencjonalne sposoby promocji akcji „Odblaskowa Szkoła.” 16 października braliśmy udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.Zorganizowano też akcję uświadamiającą rodzicom korzyści z noszenia odblasków. Uczniowie rozdawali rodzicom odprowadzającym dzieci do przedszkola i do szkoły ulotki informujące o bezpieczeństwie wynikającym z noszenia odblasków.


III edycja "Odblaskowej Szkoły"W ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, 28 września 2012r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami Posterunku Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej i Komendy Powiatowej w Wadowicach.

Głównym celem było bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. Uczniowie podczas pogadanki zostali uświadomieni o ważnej roli odblasków w bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym.

Na specjalnie przygotowanej na ten dzień sali gimnastycznej znajdowały się znaki drogowe, tablice poglądowe dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz co najważniejsze, różne typy odblasków. Uczniowie zaprezentowali kamizelki odblaskowe, odblaski na rękę oraz na plecaki. Brali także udział w specjalnie zorganizowanych na tę uroczystość scenkach związanych z przestrzeganiem przepisów drogowych.

Dzięki tej akcji zostali uświadomieni, że nawet mały element odblaskowy może niejednokrotnie uratować życie.Uczestnicy akcji „Odblaskowa szkoła”, 1 października 2012r., ubrani w kamizelki odblaskowe przeszli korowodem do budynku OSP w Stryszowie. Celem wyjścia było spotkanie ze strażakami. Uczniowie dowiedzieli się o pracy strażaka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie wozu strażackiego zaopatrzonego w różne przedmioty i urządzenia do gaszenia pożaru i udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.
Odblaskowa Szkoła


Nasza szkoła uczestniczy w konkursie "Odblaskowa Szkoła"2010

W ramach konkursu zostały na terenie szkoły podjęte różne działania.

Komitet rodzicielski zakupił i wyposażył uczniów klas 1-5 w 70 kamizelek i odblasków.

Od innych sponsorów oraz rodziców pozostali uczniowie starszych klas 4-6 otrzymali odblaski.

Na terenie szkoły odbył się konkurs plastyczny, w którym uczniowie masowo wzięli udział wykonując ciekawe prace w różnych technikach plastycznych.

Z wykonanych prac stworzona została wystawka oraz gazetka szkolna.

Uczniowie przeszkoleni zostali również z istniejących zagrożeń w ruchu drogowym oraz roli odblasków.
W klasach 1 - szkolenie przeprowadził policjant a w starszych klasach nauczyciel wychowania komunikacyjnego.

Na terenie szkoły prowadzone są również inne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w uchu drogowym m. innymi wiosenne przeglądy rowerów, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej przez lekarza z ośrodka zdrowia, udział w TBw RD na szczeblu międzygminnym i powiatowym.

 
Utworzono w 2003
Kontakt: Koło informatyczne

Kontakt: e- mail
Szkoła Podstawowa
w Stryszowie
34-146 Stryszów
tel. 033 8797492

Sekretariat

Biblioteka

Dla rodziców

Dla uczniów linki

Przydatne linki