Loading...... AdDynamix

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTWOWEJ W STRYSZOWIE
 

O szkole

Szkoła Odkrywców Talentów


Aktualności

Projekty realizowane w naszej szkole

Galeria

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)
obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.
DBI 2013 zostało objęte honorowym patronatem przez Krystynę Szumilas, minister edukacji narodowej. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

W naszej szkole w ramach "Dnia Bezpiecznego Internetu" w miesiącu lutym i nie tylko podjęto szereg działań mających na celu uświadomienie uczniom jakie są zalety i wady internetu.


Odbyły się następujące akcje:

1. Zorganizowano spotkanie z policjantami z wydziału prewencji Komendy Powiatowej w Wadowicach - szkolenie na temat bezpiecznych zachowań podczas korzystania z internetu2. Przeprowadzono zajęcia na temat bezpiecznego internetu na lekcjach informatyki w klasach IV-VI z wykorzystaniem programu "3,2,1, internet" oraz na zajęciach komputerowych w klasach I-III z wykorzystaniem filmów "Owce w sieci".

3. Przeprowadzono konkursy plastyczne w kl I-III "Ja i mój komputer" w klasach I-VI "Jestem bezpieczny w sieci".4. Wykonano wystawę pokonkursową na głównym korytarzu szkoły.5. Przygotowano apelu z okazji DBI.6. Wykonano szkolną gazetkę ścienną na temat "Wady i zalety internetu".7. Opracowano i rozdano ulotki dla rodziców i uczniów na temat bezpiecznego internetu.

8. Klasy IV - VI przygotowały scenki promujące prawidłowe zachowania, które przedstawiły na apelu podsumowującym "DBI".

Utworzono w 2003
Kontakt: Koło informatyczne

Kontakt: e- mail
Szkoła Podstawowa
w Stryszowie
34-146 Stryszów
tel. 033 8797492

Sekretariat

Biblioteka

Filmy

Dla rodziców

Dla uczniów

Przydatne linki