Witamy w nowym roku szkolnym

     Ponownie spotkaliśmy się 1 września na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Trochę oszołomieni faktem, że to już koniec "laby" miny mieliśmy nieszczególne. Ale po pierwszych rozmowach z kolegami i obejrzeniu atrakcyjnych przedstawień poczuliśmy się już całkiem dobrze. Największym pocieszeniem było to, że tylko 10 miesięcy i znowu wakacje!!!

Aby poczuć nastroje na rozpoczęciu zapraszamy do naszej galerii zdjęć.Nasi wschodni sąsiedziPolska graniczy z kilkoma państwami, ale najdłuższą granicę ma na wschodzie, gdzie naszymi sąsiadami są Litwa, Rosja, Białoruś i Ukraina. Łączy nas z tymi państwami wiele, ale różni odrębność narodowa. Aby lepiej poznać te państwa, uczniowie klas I – III wraz z nauczycielami przygotowali wspaniałe prezentacje. Poznawaliśmy te niezwykłe państwa poprzez informacje biura podróży ,,Obieżyświat”, kronikę historyczną, występy zespołów ludowych, które nie tylko śpiewały pieśni, ale również tańczyły, między innymi słynnego „kazaczoka”. Poznaliśmy także twórczość literacką. Klasy III i VI przedstawiły bajkę białoruską „Chatka na kozich nóżkach”. Wysłuchaliśmy recytacji „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Uroku występom dodawały regionalne stroje, w których wystąpili wykonawcy. Oglądaliśmy zdjęcia wspaniałych zabytków Wilna, Lwowa, Kijowa. Na uwagę zasługiwało stoisko z pamiątkami, które można nabyć będąc na Litwie. Były tam wspaniałe świeczniki, dzwoneczki i palmy. Podniosły nastrój stworzyły hymny poszczególnych państw odtworzone z taśmy magnetofonowej i flagi narodowe. Naszą imprezę zaszczyciła swoją obecnością rodowita Ukraina. Opowiedziała nam, jak wygląda nauka w szkole w jej państwie, jakie mają zwyczaje. Nie obyło się także bez narodowych potraw. Degustować można było między innymi barszcz ukraiński, kołduny litewskie i kutię. Dzięki rodzicom, którzy wykazali się dużym kunsztem, wszystko wyglądało apetycznie i dobrze smakowało, o czym mogli się przekonać nie tylko uczniowie, ale także zaproszeni goście.

Zapraszamy do naszej galeriiJasełkaArchanioł Gabriel zwiastuje Maryi, że pocznie i porodzi Syna Bożego. Tak rozpoczynają się jasełka, które dzieci z koła teatralnego SP w Stryszowie przygotowały pod opieką pani Marii Zborowskiej i przedstawiły 15.01.2006 r. w salce przy kościele pod wezwaniem św. Jana z Kęt.
Bożonarodzeniowe misteria rozgrywały się w ubogiej betlejemskiej stajence - miejscu narodzenia Jezusa i w sali tronowej Heroda.
Obok głównego tematu, jakim było narodzenie Jezusa, można było zobaczyć między innymi sceny z życia pasterzy ze zdziwieniem oczekujących przyjścia na świat Mesjasza oraz pełną dramaturgii scenę u Heroda.
Przedstawienie kończy hołd oddany Jezusowi leżącemu w żłobie przez pasterzy, Trzech Króli, którzy przynieśli z sobą dary: złoto, kadzidło i mirrę. Treść jasełek wzbogacał śpiew kolęd.
Na organach i flecie akompaniowała Monika Śpiewla.Konkurs plastyczny "Anioły"Przed świętami Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Anioły". Czołowe miejsca zajęli:
a) w kategorii klas I-II1:
I miejsce - Klaudia Mrajca kl.Il i Anna Studnicka- kl.lll
II miejsce- Tadeusz Porębski- kl.I
III miejsce- Kinga Leśniowska kl.Il

Wyróżnienie zdobyły: Izabela Leśniowska kl.lll Klaudia Leśniowska kl.Il

b) w kategorii klas IV-VI:
I miejsce- Aneta Pilch kl.YIb
II miejsce- Mirosław Płonka kl. Via
III miejsce- Marcelina Porębska kl.YIb
Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni książką i dyplomem, a ich prace znalazły się na szkolnej wystawie.Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Dzień Kobiet8 marca jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich Pań. Apel z tej okazji przygotował wraz z uczniami Pan Lucjan Pająk.
W trakcie apelu nastąpiło ogłoszenie wyników plebiscytu na najmilszą koleżankę. Wybory w poszczególnych klasach zorganizował wcześniej Pan Lucjan Pająk, gdzie uczniowie w tajnym głosowaniu wybierali najmilszą według nich koleżankę.
Wposzczególnych klasach tytuły "Najmilszej koleżanki" zdobyły:
KL I Karolinka Prochownik
KL II Kasia Pękala
KL III Ania Studnicka
KL IV Sylwia Bąk
KL V Ewelina Mrajca
KL VIa Marzena Chochór
KL VIb Dorota Sermak
Dzień ten upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.Wystawa starociW ramach działań związanych z realizacją uzupełniającego programu edukacji regionalnej „Tu są moje korzenie", w świetlicy naszej szkoły, w dniach 15-20 III 2006r odbyła się WYSTAWA STAROCI.
W ramach działań związanych z realizacją uzupełniającego programu edukacji regionalnej „Tu są moje korzenie", w świetlicy naszej szkoły, w dniach 15-2gf III 20()6r odbyła się WYSTAWA STAROCI. Akcja zbierania materiałów na wystawę trwała d\v; miesiące Wystrój został przygotowany na wzór muzeum regionalnego. Wszystkie eksponaty zostały opisane i ułożone według kategorii: - sprzęt domowego użytku - sprzęt do pracy w polu - rękodzieło - ubiór