Loading...... AdDynamix

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTWOWEJ W STRYSZOWIE
 

O szkole

Szkoła Odkrywców Talentów


Aktualności

Projekty realizowane w naszej szkoleGaleriaPodsumowanie kampanii profilaktycznej

dzien_sportu_2011/21.jpg (105071 bytes)

27.11.2011 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie kampanii profilaktycznej "Bliżej siebie dalej od uzalenień".
Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie o tej tematyce:
"Mam, trzeźwy umysł"
"Wytrwam"
Rozdano także nagrody w poszczególnych konkursach.


Konkurs recytatorski

25 X 2011r. Gok w Stroniu przeprowadził kolejną edycję konkursu recytatorskiego Cztery Pory Roku - "Jesień".
Wzieły w nim udział uczennce z klasy V naszej szkoły. W kategorii klas IV - VI II miejsce zajęła Kinga Basik, a III Marta Wójcik.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

dzien_naucz_2011/2.jpg (105071 bytes)

14 X Co roku obchodzimy w naszej szkole święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji, aby podziękować naszym nauczycielom za ich codzinny trud, cierpliwość i okazane serce, koło teatralna przygotowało montaż słowno - muzyczny.

Nasi najlepsi

TMiędzy 4 a 10 maja 2010 nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym i Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego, zorganizowanym prze Centrum Edukacji Szkolnej, a przeprowadzonym w naszej szkole przez panie: Agatę Bąk i Marię Zborowską. Z języka polskiego laureatką została Emilia Herok z klasy V, a wyróżnienie otrzymały następujące uczennice: Anna Piętoń z kl. VI, Patrycja Płatek z kl. V i Marta Wiewióra z kl. V. Z języka niemieckiego laureatką została Emilia Herok, natomiast, wyróżniona została Marta Wiewióra. Gratulujemy !

Dzień Dziecka

dzien_sportu_2011/21.jpg (105071 bytes)

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął w przyjemnej atmosferze. Na początku obejrzeliśmy występ aktorów z naszego koła teatralnego, którzy zaprezentowali piękne przedstawienie Kopciuszek. Następnie uczniowie uczestniczyli w licznych konkurencjach sportowych, mających na celu wyłonić najsprawniejszą klasę w szkole. Po długich zmaganiach ten tytuł i puchar przechodni wywalczyli uczniowie z klasy VI. Także Rada Rodziców pamiętała o dzieciach i przygotowała słodkie upominki. Dzięki sprawnej organizacji uczniowie aktywnie i atrakcyjnie spędzili ten dzień.

Zakończenie projektu w kl I

projekt_kl1_2/1.jpg (105071 bytes)

Zakończył się III etap realizacji projektu edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".
1 czerwca 2011r. w Szkole Podstawowej w Stryszowie, w obecności rodziców, odbyła się prezentacja pt. "W baśniowej i bajkowej krainie".
Uczniowie wcielając się w role bohaterów baśniowych i bajkowych prezentowali swoje umiejętności artystyczne, aktorskie. Za aktywny udział w Projekcie każdy uczeń otrzymał dyplom oraz "Palcynkę" - myszkę.

Dni Papieskie

kalwaria.JPG (105071 bytes)

10.05.2011r. Anna Piętoń z klasy VI wzięła udział w Przeglądzie Poezji Religijnej Recytowanej z okazji XIV Dni Papieskich i zajeła II miejsce.

Opiekunem artystycznym uczennicy była pani Maria Zborowska.


Wielkanoc

1.jpg (105071 bytes)

20.04.2011r. koło teatralne z naszej szkoły swoim występem pt. "Wielkanocne świętowanie" wprowadziło społeczność

szkolną w nastrój Świąt Wielkanocnych.

Aktorzy zaprezentowali min. sposoby zdobienia jaj,  przygotowywanie koszyczka do święcenia.

Nie obyło się też bez lania wodą, aby podtrzymać tradycję.


2.jpg (20317 bytes)

12.04.2011r. uczniowie z naszej szkoły  wzieli udzialł w gminnym konkursie recytatorskim

"Cztery Pory Roku-Wiosna" zorganizowanym przez GOK.

W kategori klas I-III ma  II miejscu uplasował się Witold Herok z klasy I,  którego opiekunem była pani Jadwiga Lasek.

Natomiast w kategorii klas IV-VI  I miejsce zajeła Anna Piętoń z klasy VI przygotowana przez Marię Zborowską.

Gratulujemy!


Finalistka

5.jpg (33854 bytes)   Po raz kolejny Kuratorium w Krakowie przeprowadziło Małopolski Konkurs Humanistyczny, w którym uczestniczyło 6 ucznniów z naszej szkoły. Finalistką konkursu została uczennica z klasy V naszej szkoły Emilia Herok, przygotowywana przez panią mgr Marię Zborowską.

Gratulujemy!!!


11.03.211r.

10.jpg (63402 bytes)
11.03.211r. koło teatralne zaprezentowało uczniom przedstawienie pt. ,, Cukierki''. Treść sztuki dotyczyła narkotyków. Uczniowie dowiedzieli się m.in. pod jaką postacią mogą znajdować się narkotyki, jak działają oraz w jaki sposób należy się zachowywać, gdy ktoś obcy częstuje słodyczami.


 

1.jpg (72000 bytes)

22.02.2011r.

Gok z siedzibą w Stroniu przeprowadził konkurs recytatorski ,, Cztery Prory Roku - Zima ''. Wzięły w nim udział następujące uczennice z nanę szkoły :

Paulina Karelus, Marta Kwartnik i Anna Piętoń, która zajeła II miejsce w kategori klas IV-VI.

2.jpg (77982 bytes)


1.jpg (47625 bytes)

21.01.2011r.

Gminy Ośrodek Kultury w Stryszowie przeprowadził konkurs recytatorski "Żywe słowo"

Uczniowie deklamowali wiersze i fragmenty prozy.

I miejsce zajeła uczenicca klasy VI z naszej szkoły Anna Piętoń, którą przygotowywała Maria Zborowska.


28.11.2010r.

W Wadowickim Centrum Kultury odbył się finał tegorocznego powiatowego przeglądu artystycznego TALENTY 2010 w różnych dziedzinach.

Główną nagrodę TALENT 2010 w kategorii literatura otrzymała uczennica naszej szkoły Emilia Herok, której opiekunem artystycznym była pani Maria Zborowska.


 

6.10.2010
Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie przeprowadził konkurs recytatorski ''Cztery Pory Roku - Jesień'' . Wzięły  w nim udział nastepujące uczennice z naszej szkoły:

Kinga Basik kl.IV,

Gabriela Lesniak kl.V,

Aleksandra Talapka kl.V,

Anna Piętoń kl.VI i Dorota Płonka kl.VI.

Pierwsze miejsce zajeła Anna Piętoń i w nagrodę otrzymała statuetkę, książkę i dyplom.14.10.2010r.

1.jpg (91004 bytes)
Obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej.Aby podziękować nauczycielom za ich trud i poświęcenie w codziennej pracy,koło teatralne przygotowało piękną część artystyczną,składającą się z komedii "Pierwszy nauczyciel" oraz montażu słowno-muzycznego.19.10.2010r.
Gok w Stryszowie przeprowadził eliminację do rejonowego konkursu "Talenty 2010" organizowanego przez WCK. Z naszej szkoły nominację otrzymały następujące osoby: w kategorii literatura:Emilka Herok z klasy V i Dorota Płonka z kl.VI ;
W kategorii teatr:Anna Piętoń z kl.VI.


Zakończenie projektu w klasie I

1.jpg (116094 bytes)

    Od 1 grudnia 2009 roku do 20 czerwca 2010 roku klasa 1 w czsie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych realizowała projekt "Pierwsze uczniowske doswiadczenie - drogą do wiedzy".
Na zajęciach uczniowie rozwijali indywidualne zdolności w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.
11 czerwca 2010r odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów. Klasa 1 pod opieką pani mgr Jolanty Pająk przygotowała przedstawienie "W krainie bajek".
Małych aktorów podziwiali rodzice i społeczność uczniowska.


Turniej BwRD

1.jpg (116094 bytes)

   
W dniu 12 lutego w Szkole Podstawowej w Stroniu odbył się międzygminny TBwRD. Nasi uczniowie w składzie:
1.Tomek Gebala
2. Robert Ryba
3.Radek Grajny
reprezentowali naszą szkołę. Po testach i cżęści praktycznej zajęli bardzo dobre III miejsce w klasyfikacji ogólnej.
W turnieju wzięło udział 13 drużyn z 3 gmin Stryszowa, Lanckorony i Kalwarii.


Wyjazd do kina

1.jpg (75880 bytes)    W dniu 20.01.2010 samorząd uczniowski pod opieką pani Ewy Płachta i pani Agaty Bąk zorganizował wyjazd do Krakowa do Plazy. Uczniowie obejrzeli film pt. "Avatar" w kinie trójwymiarowym, a następnie udali się do centrum rozrywki "Fantasty Park", aby tam spróbować swoich sił na kręgielni.


Podsumowanie projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

    Od września do grudnia w naszej szkole odbywały się zajęcia pozalekcyjne związane z realizacją I etapu projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", w których brała udział klasa druga.
Ich finalnym akcentem był pokaz przeprowadzony 17 grudnia 2009r. z udziałem dyrektora szkoły, uczniwów klasy pierwszej wraz z wychowawcą oraz rodziców.
Dzieci zaprezentowały przedstawienie na motywach basni H. Ch. Andersena pt. "choinka". Pokazali swoje umiejętności muzyczno - taneczne, wokalne i słowne, które rozwinęli uczestnicząc w dodatkowych zajęciach.


Wielkanoc

1.jpg (116094 bytes)    Śpiewem najstarszej polskiej kolendy paschalnej "Chrystus zmartwychwstan jest" koło teatralne rozpoczęło wielkanocne spotkanie, na które złożyły się wiersze i pieśni o męce i zmatwychwstaniu Jezusa.

Uczniowie przypomnieli także zwyczaje malowania jaj. Aby podtrzymać tradycję śmigusa dyngusa, chłopcy polali wodą uczniów i nauczycieli.

Na zakończenie dyrektor szkoły mgr. Maria Wojtanek złożyła społeczności szkolnej wielkanocne życzenia.


Jasełka

1.jpg (97807 bytes)

Od kilku lat nasza szkoła uroczyście przygotowuje sie do Świąt Bożego Narodzenia. Dotychczas koło teatralne prowadzone przez panią Marię Zborowską przygotowywało piękne jasełka. Tym razem aktorzy zaprezentowali wyjątkową adaptację baśni Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami".             

Także uczniowie klasy 1, której wychowawczynią jest pani Lucyna Sikora przedstawili zimowy taniec. Nie obyło się bez śpiewu wspaniałych, polskich kolęd  w wykonaniu całej społeczności szkolnej.

Na zakończenie ksiądz Zbigniew Kaleciak złożył życzenia, a następnie przełamaliśmy się opłatkiem.

To wyjątkowe kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

 


2.jpg (42041 bytes) Mikołajki

6 grudnia to dzień najbardziej oczekiwany przez dzieci na całym świecie. Właśnie wtedy przychodzi oczekiwany przez cały rok święty Mikołaj, aby spełniać marzenia. Także uczniowie naszej szkoły

mieli nadzieję, i nie pomylili się.

Po raz kolejny przybył z prezentami.

Koło teatralne kl. IV-VI, prowadzone przez panią Marię Zborowską przywitało go pięknym montażem słowno - muzycznym mający uwrażliwić na innych, samotnych i potrzebujących ludzi.  Na scenie pojawiły się także ubrane na czerwono stroje skrzaty, które czytały listy do Mikołaja, pisane przez dzieci. Na zakończenie koło taneczne oraz uczniowie z kl. I zaprezentowali ciekawe układy taneczne. Tegoroczne mikołajki okazały się udaną szkolną imprezą.

 

 


zyczenia.jpg (32730 bytes)         Dzień Edukacji Narodowej 2008

 

14 X to dzień Komisji Edukacji Narodowej. Od wielu lat jest obchodzony jako święto szkoły. Aby

podziękować nauczycielom i wychowawcom za ich pracę , koło teatralne kl. IV-VI przygotowało

część artystyczną. Złożyły się na nią wiersze , humorystyczne przedstawienia , pokazujące problemy,

z którymi borykają się wychowawcy na co dzień .

Przygotowano także pokaz mody dla nauczycieli na rok 2009. Hitem okazały się stroje dla dyrektorów: granatowa bluza dla panów i w tym samym kolorze fartuch dla pań.

Na zakończenie uczennica kl. IV Anna Piętoń ucharakteryzowana na Krzysztofa Krawczyka , zaśpiewała piosenkę pt .,,Nauczycielu...,’’ dedykując ją wszystkim nauczycielom.

Część artystyczna bardzo się podobała, to też jej wykonawcy zostali wynagrodzeni gromkimi brawami.

 


Ze szkolnego podwórka 2008/091.gif (9066 bytes)

 

Podczas wakacji pożegnaliśmy ks. diakona Przemysława Rysia, a jego miejsce zajął ks. Ryszard Pływacz. Uczy on klasę pierwszą oraz zerówkę. Prowadzi też grupę apostolską, oazę, ministrantów i lektorów.

* * *

Szkolna biblioteka została przeniesiona na miejsce byłej klasy szóstej. Wszystkim uczniom bardzo spodobał się ten pomysł, ponieważ jest ona nie tylko dużo większa, ale i cieplejsza.

* * *

Od pierwszego września w naszej szkole pracuje nowa sprzątaczka, pani Leśniowska.

Pracuje dzięki programowi ,,Czas nowych możliwości ".

* * *

W naszej szkole został przeprowadzony konkurs “Mistrz ortografii”, który wygrała

Anna Studnicka i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego

image8.gif (28934 bytes)


Konkurs informatyczny      komp.gif (14869 bytes)

W dniu 16 kwietnia 2008 w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny dla uczniów klas V-VI.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów:

- Garlacz Adrian

- Kozik Monika

- Kozik Sylwia

- Kozik Wojciech

- Pająk Edyta

- Porębska Weronika

- Pułka Kamil

- Studnicka Anna

- Wróbel Mateusz

Laureatami konkursu zostali:

I. miejsce Anna Studnicka kl V

II. miejsce Adrian Garlacz kl VI

III. miejsce Maciej Pindel kl VI

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Komitet Rodziców .

Gratulujemy !!!

 


Turniej BRD 2008

7.jpg (42437 bytes)Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W zawodach, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Stroniu wzięła udział drużyna w szkładzie:

Mateusz Wróbel
Krzysiek Sermak
Kamil Pułka

Chłopcy spisali się  dobrze, ulegli 3 drużynom i zajęli  IV miejsce na 12 startujących drużyn.
Zwycięskiej ekipie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu gratulujemy.


 

2.jpg (39116 bytes)

Jasełka

Przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia towarzyszy szczególny nastrój - nastrój rodzinny.

Oto bowiem w ludzkiej rodzinie przychodzi na świat Boży Syn - zbawiciel. Naszą wspólnotę szkolną można także nazwać rodziną 21.12.2007r. Spotkaliśmy się, by w tej szczególnej rodzinie przeżyć na nowo jak co roku, rodość Bożego Narodzenia i okazać sobie wzajemnom życzliwość. Wspólnie z aktorami z koła teartalnego klas IV - VI. Przenieśliśmy się w naszą wyobraźnią w te historyczne miejsca i w krótkich scenach przybliżyliśmy sobie to, co wydażyło się dwa tysiące lat temu.Na scenie pojawili się pasterze zaskoczeni pojawieniem się anioła, który zwiastował im narodzenie Jezusa, matka Boża z Józefem poszukujący w noclegu, Herod, diabeł, żyd oraz minister. W nastrój poszczególnych scen wprowadzały kolędy śpiewane przez aktorów.

Na zakończenie dyrektor szkoły Maria Wojtanek i diakon Przemysław Ryś złożyli społeczności szkolnej świąteczne życzenia.


1.jpg (42104 bytes)  Mikołajki w szkole

Po raz kolejny 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj.

Przygotowaliśmy go w pieknej scenerii przygotowanej przez SamorządUczniowski.

Uczniowiez kół teatrlnych kl. I-III, IV-VI zaparezentowali przedstawienia wprowadzjące w nastrój mikołajek i przybliżające postać Św. Mikołaja. Na scenie pojawiły się krasnoludki, aniołki,ale także diabełki.

Nieobyło sie bez piosenk i tańców.

Na zakonczenie św.Mikołaj obdarowałwszystkich uczniów paszkami pełnymi słodyczy.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku Mikołaj do nas zawita.

 


1.jpg (40598 bytes) 14 X  Święto Komisji Edukacji Narodowej.

               Jest to święto nauczycieli, którzy teraz pracują i tych, którzy kiedyś pracowali w szkole. W tym szczególnym dniu kierowane są do pedagogów i wychowawców podziękowania za wiedzę, cierpliwość i serce. To oni, nauczyciele wychowują, uczą szlachetnej postawy, niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, walki z nieprawością i złem.

Z tej niezwykłej okazji koło teatralne kl. IV - VI prowadzone przez panią Marię Zborowską przygotowało uroczystą część artystyczną. Obok montażu słowno muzycznego można było podziwiać naszych aktorów w chumorystycznym przedstawieniu pt. “ Godzina wychowawcza w pewnej klasie’’ Nie zabrakło również pokazu mody dla nauczycieli.

Na zakończenie koło taneczne prowadzone przez panią Ewę Płachtę zaprezentowało układ taneczny.


Czas do szkoły !

 

       Wakacje, jak wszystko, co dobre, szybko się skończyły. Pora powrócić do nauki i pracy. Kolejne wyzwania, sukcesy, czasem porażki - oto co nas niedługo czeka. Spójrzmy jednak na to bardziej optymistycznie. Przecież nadchodzące miesiące to także czas nowych znajomości, przyjaźni, różnorodnych imprez i uroczystości. Trzeciego września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008.

Pani dyrektor Maria Wojtanek gorąco powitała grono pedagogiczne, rodziców oraz całą społeczność uczniowską, a szczególnie uczniów klasy pierwszej.

Następnie uczniowie klas piątych i szóstych przedstawili krótki montaż słowno muzyczny pt. ,,Witaj szkoło".

A więc, nie bójmy się kolejnego roku w szkole. Na pewno dostarczy nam on wielu ciekawych wrażeń.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Wielkanoc     jajko.gif (18487 bytes)

 

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt. Aby przybliżyć zwyczaje

kultywowane od wieków w naszej okolicy, uczniowie z kół teatralnych i koła historycznego przygotowali

montaż słowno-muzycznym oraz przedstawienie.

Przy suto zastawionym stole, na którym nie zabrakło bab, mazurków, baranków i zająców,

uczennice opowiadało zwyczaju zdobienia jaj.

Aby tradycji stało się zadość, wszyscy zostali polani wodą  przez dyngusiarzy.

1.jpg (52202 bytes)

Zapraszamy do galerii zdjęć


Witamy wiosnę smacznie,

zdrowo, marchewkowo!!! 

marchewka.gif (46940 bytes)


       Pierwszy dzień wiosny kojarzy się nam nie tylko z dniem wagarowicza ale przede wszystkim z odradzającą się przyrodą a więc życiem, zdrowiem, radością.

W tym roku postanowiliśmy pogodzić te dwa skojarzenia i powitać wiosnę miło, przyjemnie a jednocześnie smaczenie, zdrowo. Symbolem i motywem przewodnim tegorocznego Święta Wiosny była marchewka. Przyszliśmy do szkoły ubrani najbardziej pomarańczowo jak tylko to było możliwe - przecież to kolor marchewki!

4.jpg (68836 bytes)

Dzięki temu nagle korytarze stały się pomarańczowo- słoneczne. Fajnie, że do tej akcji przyłączyli się też nasi nauczyciele. Tego dnia zamiast Coli, Sprita czy Fanty królował na naszych korytarzach sok marchewkowy. A że marchewka bogata jest w witaminy i wiele mikroelementów nabraliśmy sił do rywalizacji sportowej. Wcześniej jednak niespodzianka! Aktorzy koła teatralnego klas IV-VI zaprosili nas na prentację sztuki "Zabawa w Śpiącą Królewnę".

Sztuka okazała się porywającą i pełna humoru. Raz po raz przerywana była salwami śmiechu. Było to zasługą dowcipnego scenariusza ale także brawurowej gry aktorskiej i pięknych kostiumów. W końcu to na co czekaliśmy. Po krótkich przygotowaniach rozpoczął się Wiosenny Turniej Mini Piłki Siatkowej.Cóż to sie działo! Parady Siatkarskie w wykonaniu zawodników, szalony doping ich fanów, to wszystko sprawiło, że bawiliśmy sie wyśmienicie. Czyżby tak podziałała na nas marchewka?! Jesli tak, to od dzisiaj marchewka zostanie królową naszych stołów, bo dodaje humoru, zdrowia i wigoru.

Śpiąca Królewna

13.jpg (48877 bytes)


Dnia 20.03.2007r. koło teatralne prowadzone przez Marię Zborowską wzięło udział w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Wadowicach.

Na deskach scenicznych sali teatralnej WCK nasi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Zabawa w śpiącą królewnę". Scenariusz powstał na podstawie baśni ale przypominał komedię.Uczniowie ubrani w piękne kostiumy świetnie wcielili się w swoje role, kreując nastpujące postaci:
król:             Arkadiusz Szczurek                                        

królowa:
     Małgorzata Paczka

królewna: Sylwia Kozik

królewicz:
Adrian Garlacz

niania:       Edyta Pająk

narrator:
  Dawid Talaga                              10.jpg (50339 bytes)

wróżki:

                    Izabela Leśniowska,

                   Monika Kozik

                   Paulina Nizińska

                   Weronika Porębska

                  Anna Studnicka

herold:
  Artur Mirocha

rycerze:

                 Mateusz Gębala

                Mateusz Wróbel

pastuszkowie:

                Arek Odrowąż

                Łukasz Rak

               Krzysztof Sermak

głos zza sceny:

              Sylwester Mydlarz


Zobacz zdjęcia z imprezy w galerii zdjęć.
Nasi najlepsi   21.jpg (6849 bytes)

Skończył się pierwszy semestr nauki, więc prezentujemy listę najlepszych uczniów i klas

Oto oni:                                                                         

1. Dawid Talaga 5,63

2. Agnieszka Stypuła 5,22

3. Grzegorz Grajny 5,0

   Adrian Garlacz 5,0

   Anna Studnicka 5,0

4. Magdalena Dzik 4,88

   Aleksander Mruczek 4,88

   Sylwia Kozik 4,88

   Mateusz Gębala 4,88

5. Weronika Porębska 4,77

   Mateusz Wróbel 4,77

 

Średnia klas

1. VI 4,13

2. IV 4,08

3. V  3,99

Średnia frekwencja

1.VI 97,04 %

2.IV 96,84 %              

3.V 94,40 %

Mamy nadzieję, że na koniec roku lista uczniów z wysoką średnią się wydłuży.

Gratulujemy najlepszym i życzymy wytrwałości w pracy.       

trofea5.gif (11881 bytes)

 

 

 

 

 


WOŚP w naszej szkole

1.jpg (47840 bytes)

Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na terenie naszej szkoły wolontariusze (M. Dzik, M. Bąk, A. Stypuła) wraz z członkami Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” ”, której opiekunem jest p. mgr Urszula Bizoń zorganizowali loterię fantową, z której dochód 197, 60 zł przekazał do sztabu GOK.

 

 


Jasełka

Czy jest coś przyjemniejszego na świecie niż Swięta Bożego Narodzenia?

Każdy maluch wie że to najwspanialszy dzień co roku. Choinka, prezenty, wigilia, kolędy i nastrój miłości i wybaczenie to wszystko sprawi żeprzez te kilka dni czujemy się inni,lepśi,wyrozumiali. Taki świąteczny nastrój panuje nie tylko w naszych domach rodzinych, ale tagże w szkole,która poniekąt jest naszym drugim domem. W naszej szkole od lat pielengnowane są tradycje związane są ze Świętami Bożego Narodzenia.

Tegoroczne świętowanie rozpoczeliśmy od obejrzenia "Jasełek". Historię narodzenia Jezusa przypomniała nam grupa teatralna pod czujnym okiem pani M. Zborowskiej losy świętej dzieciny narodzonej w Betlejem stajeńce, witanej przez pasterzy z egzotycznych króli wywołały wiele wzruszeń i wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.

Nic więc dzdiwnego, że po koncercie kolęd - w wykonaniu koła teatralnego I - III - wszyscy chętnie podjęliśmy się wspólnego kolędowania. Śpiewajęc tradycyjne kolędy razem z naszymi nauczycielami czuliśmy się jedną wielką rodziną. Nadczedł wreszcie czas klasowych wigilii. Odświętnie przygotowane klasy wyglądały jakoś inaczej. Ustrojone choinkami, z wielkim stołem przykrytym białym obrusem dawały wyrażny sygnał, że dzisiaj będzie to miejsce szczególnych wydarzeń. I tak też było. Choć strona kulinarna była coroczna, to jednak najważniejsze okazało się to co działo się między nami. W tym dniu wszyscy jak jeden mąż byliśmy dla siebie mili. Potrafiliśmy ze sobą rozmawiać ( a nie tylko krzyczeć ), a wielu z pośród nas poczuło się naprawdę wartościowym. Oby ten nastrój trwał jak najdłużej.


Zapraszamy do galerii zdjęć.
 


Mikołajki

Św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę! To miło, że św. Mikołaj nie zapomniał o nas i chociaż pracy mu nie brakowało znalazł czas aby 6 grudnia odwiedzić naszą szkołę. Wszyscy liczyliśmy na to bardzo i od dawna przygotowywaliśmy się na tę chwilę. Nie mogąc sie doczekać tej wizyty, rano 6 grudnia wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej gorączkowo wyglądając czy już jedzie nasz gość. Minuty dłużyły się w nieskończoność. Na szczęście uczniowie z koła teatralnego I - III i IV - VI przygotowali ciekawe i wciągające scenki, które nieco uprzyjemniły nam czas oczekiwania. W końcu przybył! W towarzystwie elfów, obładowany prezentami, uśmiechnięty, przyjacielski. Niezmiernie miło nam było, że Św. Mikołaj przygotował upominki dla każdego ucznia. Nie zapomniał o nauczycielach. Chyba rzeczywiście jest Święty, bo prezenty otrzymali wszyscy i rozsądni uczniowie i klasowe psotniki. Każdy z nas otrzymuje swój prezent postanawiając sobie, że w przyszłym roku zweryfikuje zwoje zachowanie.


Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 


Bliżej siebie dalej od uzależnień!

30 października podsumowaliśmy szereg działań, które podejmowaliśmy w ramach projektu ,,Bliżej siebie - dalej od uzależnień" realizowanego na terenie całej naszej gminy w formie konkursu. Kilka miesięcy pracy (od III 2006r) mającej na celu wskazanie właściwych priorytetów w życiu człowieka przyniosło oczekiwane efekty. Uczniowie bezbłędnie potrafili dokonywać właściwych wyborów, rozpoznawać zagrożenia, wybierać sposoby unikania uzależnień. Przy okazji świetnie bawili się, bo okazało się że sport, piosenka, zabawa to nie tylko lekarstwo na uzależnienie ale także recepta na uśmiech i szczęście.


Zapraszamy do galerii zdjęć.


Akcja " Góra Grosza "
Co roku nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji zatytułowanej "Góra Grosza". Dzięki niej w wymierny sposób możemy pomóc naszym potrzebującym kolegom. Uczymy się dzielić i dawać, umieć pomóc tym którzy najbardziej potrzebują. Jesteśmy dumni z faktu że stać nas na taki odruch serca. Wierzymy że na wielu smutnych zapłakanych dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech, a oczy zapłoną iskierką nadziei. W tym roku zebraliśmy 99,3 zł w następujących nominałach:

1gr - 1322szt
2 gr-1189szt
5 gr-1089szt
10 gr-23szt
20 gr-24szt
50 gr-1szt

 

 

 


Sprzątanie Świata

Tradycją naszej szkoły stał się udział w akcji „Sprzątamy Świat’’. Wiąże się to nie tylko z realizacją w szkole edukacji ekologicznej, ale również ze specyfiką regionu, w którym żyjemy. Stryszów to przecież miejscowość której działania proekologiczne stanowią jej wizytówkę. Decyduje o tym fakt, że już od najmłodszych lat u dzieci zaszczepia się troskę o środowisko naturalne. Jednym z działań mających na celu realizację jest udział w akcji ,,Sprzątamy Świat”. Nie zdziwił więc nikogo widok dzieci szkolnych, które w piątek 15.09.06 pod opieką nauczycieli dziarsko maszerowały zaopatrzone w rękawice i worki na śmieci. Piątkowi pogoda sprzyjała i dodała ani muszu młodym ekologom. Efekt był widoczny od razu. Uprzątnięto pobocza, przystanki niemal wzdłuż całej miejscowości. Trud włożony w pracę to dobro szkoły.
Następnym razem, gdy będziemy wyrzucać śmieci pomyślmy, kto je będzie sprzątał.


 Święto szkoły!

 

14 pażdziernika dzwonek w szkole jakoś szczególnie radośnie dzwonił. Atmosferę święta wyczuwało się wszędzie: na korytarzach, w klasach. Odświętnie ubrani uczniowie uzbrojeni w bukiety kwiatów i serdeczne życzenia byli w tym dniu rozentuzjonowani. Wyrażali w ten sposób wdzięczność i szacunek tym, którzy na codzień pomagają im pokonywać kręte ścieżki nauki. Dopełnieniem tego był uroczysty apel na którym zebrała się cała społeczność uczniowska i grono pedagogiczne. Uczniowie koła teatralnego klas 4-6 w pięknym montażu słowno-muzycznym wyrazili podziękowania wszystkim nauczycielom. Nie zabrakło jak zwykle elementów humorystycznych w postaci krótkich scenek z życia szkoły. Całość dopełniały popisy teatralne uczniów kl. 1-3 i koła teatralnego. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Nowy rok szkolny 2006/07 

Jak wszystkie szkoły w Polsce - dość nietypowo, bo dopiero 4 września Szkoła Podstawowa w Stryszowie otworzyła podwoje przed swoimi wychowankami. Wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie pojawili się w galowych strojach w murach Alma Mater aby w obecności grona pedagogicznego i licznie zaproszonych rodziców podjąć nowe wyznania. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała dyr. szkoły mgr M.Wojtanek i zapoznała z harmonogramem pracy szkoły w nadchodzącym roku szkolnym. Piosenkami i poezją pożegnały odchodzące wakacje dzieci koła teatralnego. Nie zabrakło również akcentów historycznych związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Nad piękną dekoracją i całokształtem artystycznym uroczystości czuwały pani L. Sikora i mgr J. Pająk. Po tak pięknym początku pozostało już tylko przywitać się w klasach z przyjaciółmi i panią wychowawczynią. Mamy nadzieję, że tak udane powitanie roku będzie początkiem pasma samych sukcesów - czego wszystkim serdecznie życzymy.Utworzono w 2003
Kontakt: Koło informatyczne

Kontakt: e- mail
Szkoła Podstawowa
w Stryszowie
34-146 Stryszów
tel. 033 8797492

Sekretariat

Biblioteka

Filmy

Dla rodziców

Dla uczniów

Przydatne linki