Loading...... AdDynamix

WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTWOWEJ W STRYSZOWIE
 

O szkole

Szkoła Odkrywców Talentów


Aktualności

Projekty realizowane w naszej szkole


Galeria
Muzyczna uczta

18.09.2014r. w naszej szkole gościnnie wystąpiła Orkiestra Dęta ze Stryszowa pod batutą kapelmistrza i zarazem instruktora muzycznego pana Kazimierza Gromady z Wadowic.

Orkiestra, którą tworzą m. in. absolwenci naszej szkoły, dała godzinny koncert utworów poważnych i rozrywkowych. Muzycy wspólnie wykonali kilka utworów, a także indywidualnie zaprezentowali swoje wybitne zdolności. Podczas występów pan Gromada omówił instrumenty wykonawców.

Była to prawdziwa uczta dla ucha i ciekawa lekcja muzyki o czym świadczyły gromkie brawa, którymi artyści zostali nagrodzeni przez szkolną społeczność po zakończeniu koncertu.


 

SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ

19.05.2014 r. podczas zajęć koła polonistycznego odwiedziła nas była uczennica, Emilia Herok. Rozmawiając z młodszymi koleżankami i kolegami, z sentymentem wracała wspomnieniami do czasu, gdy chodziła do podstawówki.

Opowiedziała o swoich osiągnięciach, podkreślając, że jak dotąd, największe sukcesy odnosiła w naszej szkole. Już będąc w klasie V została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, a w VI laureatką. Także została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego. W powiatowym przeglądzie w kategorii literatura otrzymała tytuł TALENT. Tytuł finalistki zdobyła w konkursie historycznym.

Będąc w gimnazjum, nadal rozwija swoje zdolności i zainteresowania. Zgłosiła się do Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, który wspiera najzdolniejszych. Uczestniczyła w seminarium, na którym spotkała się z profesorami wyższych uczelni. Była także na tygodniowym obozie i poszerzyła swoją wiedzę, poznała wielu ciekawych ludzi.

Za wysokie wyniki w nauce znalazła się w ZŁOTEJ DZIESIĄTCE . Została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Ma nadzieję, że może w przyszłym roku zdobędzie tytuł laureata, podobnie jak to było w szkole podstawowej.

Na zakończenie zaprezentowała swoje dyplomy i statuetki, zachęcając młodszych kolegów do nauki, która przynosi efekty. Podkreśliła, że gdy się systematycznie pracuje, na wszystko można znaleźć czas. 
 

Na zajęciach koła historycznego odbyło się spotkanie absolwenta naszej szkoły z uczniami interesującymi sie historią.

Michał wspominał jak zaczęło się jego zainteresowanie przedmiotem, jak pogłębiał i poszerzał swoją wiedzę przygotowując się do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”, którego został Finalistą.

Obecnie, będąc w gimnazjum, kontynuuje swoją pasje poznawania historii i brał udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego ...”, gdzie również został Finalistą. Uzyskał także tytuł Laureata konkursy historycznego ,, Żołnierze wyklęci”.

Zachęcał wszystkich do aktywnego udziału w konkursach tematycznych, podkreślał jednak, że nie wystarczą same chęci ale muszą one być poparte systematyczną pracą .
Osiągnięcia naszych absolwentów:

2013/2014

Złota Dziesiątka w Gimnazjum im. rotmistrza Witolda Pileckiego

- Emilia Herok (5,40) – finalistka Olimpiady z Języka Polskiego i konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” - Anna Kruk (5,14) – finalistka Olimpiady z Matematyki

- Marta Wiewióra (5,0)

- Michał Makówka – finalista konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

- Marta Kwartnik - finalistka konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Ponadto Emilia Herok jest beneficjentką programu pomocy uczniom wybitnie zdolnym Krajowego funduszu na rzecz Dzieci. Stowarzyszenie to wspiera utalentowaną młodzież z całej Polski ze znakomitymi rezultatami już od ponad 30 lat. Fundusz pomaga w rozwoju poszerzając możliwości aktywności, umożliwiając nieodpłatny udział w organizowanych przez siebie zajęciach oraz – w przypadku stypendystów – dofinansowują realizację wybranych przedsięwzięć służących ich rozwojowi. Merytoryczna pomoc jest możliwa dzięki dobrej woli dziesiątek pracowników nauki z wyższych uczelni, głównie Uniwersytetu Warszawskiego i instytutów Polskiej Akademii Nauk, oraz pedagogów artystycznych i artystów.

2012/2013

Ukończenie szkoły z wyróżnieniem:

- Radosław Grajny (5,17)
- Klaudia Mrajca (5,16)
- Katarzyna Pilch (5,17)
- Sebastian Basiura (5,0)
- Katarzyna Pękala (5,22)

Promocja z wyróżnieniem:

- Emilia Herok (5,43)
- Marta Wiewióra (5,14)
- Marta Kwartnik (4,79)
- Anna Kruk (5,26)
- Wojciech Porębski (4,87)

Złota dziesiątka Szkoły:

- Emilia Herok (5,21)
- Radosław Grajny (5,13)
- Klaudia Mrajca (5,0)
- Anna Kruk (5,0)
- Wojciech Bruzda – finalista konkursu historycznego
- Sebastian Basiura – finalista Olimpiady z Języka Niemieckiego


Spotkania z absolwentami szkoły

W dniu 29 października 2013 r. w klasie III i V odbyło się spotkanie z pielęgniarką, byłą uczennicą naszej szkoły - panią Bernadettą Krynicką, pracującą w szpitalu w Krakowie.
Na wstępie prowadząca powiedziała kilka słów o sobie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki.
Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i wypróbować na sobie różne przedmioty niezbędne w tym zawodzie. Mieli też okazję założyć odpowiedni strój.
Dzieci z uwagą słuchały i brały aktywny udział w spotkaniu.


Utworzono w 2003
Kontakt: Koło informatyczne

Kontakt: e- mail
Szkoła Podstawowa
w Stryszowie
34-146 Stryszów
tel. 033 8797492

Sekretariat

Biblioteka

Filmy

Dla rodziców

Dla uczniów

Przydatne linki