Z wizytą w Ogrodzie Botanicznym i Kopalni Soli

W ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” w środę 17 listopada, uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Krakowie oraz Kopalni Soli w Wieliczce.

Podzieleni na grupy, wraz z przewodnikami odbyli „podróż” po najciekawszych miejscach Ogrodu Botanicznego. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to najstarszy ogród botaniczny w Polsce i zajmuje powierzchnię prawie 10 ha. W trakcie zwiedzania podziwiali parkową część Ogrodu, która zajmuje jego największą  część i skupia ogromną kolekcję drzew i krzewów. Najcenniejszym okazem jest tu „Dąb Jagielloński”, który ma około 230 lat i został uznany za pomnik przyrody. Uczniowie mieli też możliwość oglądania kolekcji roślin tropikalnych zgromadzonych m. in. w szklarni „Victoria”. Odwiedzili również Muzeum Ogrodu Botanicznego.

W drugiej części wycieczki zwiedzali zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce.

Podczas przejścia trasą turystyczną z przewodnikiem  dzieci mogły podziwiać wspaniałe kaplice,   podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dały maluchom wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem, ich pracy, wierzeniach. Na trasie uczniowie pokonali 800 schodów, z czego na starcie już 380. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek.

Wycieczka była udana. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wrócili do domu.