Wycieczka do Zakopanego

Wycieczka do Zakopanego

Nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich czas – wycieczka! W dniu 1. 10. 2018 r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz opiekunami wybrali się do Zakopanego, miejscowości znanej również jako zimowa stolica Polski.

Pogoda była wyśmienita. Słońce świeciło specjalnie dla nas. Po około dwugodzinnej podróży busem, pierwszym punktem programu było podejście grupy pod skocznię i zrobienie pamiątkowego zdjęcia z opiekunami.

Kolejna atrakcją był domek stojący do góry nogami. Uczniowie w dwóch grupach zwiedzili wnętrze atrakcyjnej budowli, ciesząc się z każdego stawianego kroku, co utrudniało utrzymanie równowagi.

Następnie, spacerem, cała grupa pod górę Gubałówkę, gdzie kolejką szynową wyjechaliśmy na sam szczyt. Rozpościerające się stamtąd widoki były niesamowite. Przy tak pięknej i słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać rozpościerający się przed nami tatrzański krajobraz z Giewontem na czele. Sceneria która nam towarzyszyła kusiła do odpoczynku. Cała klasa usiadła na betonowych ławeczkach, zajadając się przy tym pysznościami przygotowanymi w domu. Był to czas na zebranie sił na kolejne atrakcje.

Kolejną rozrywką na naszej liście był zjazd w worku ze zjeżdżalni nazwanej Góralskim Ślizgiem. Czwartoklasiści ze Stryszowa ślizgali się na zjeżdżali jak rodowici górale z Zakopanego. Wszyscy przy tym bardzo dobrze się bawili. Nawet Pani wychowawczyni skusiła się na jeden zjazd.

Kolejnym punktem programu było miejsce, do którego każda wycieczka szkolna z każdej szkoły naszego pięknego kraju musi się udać. Mowa tutaj oczywiście o restauracji McDonald. Po zjedzeniu popularnego hamburgera udaliśmy się w drogę do naszego busika.

Odwiedziliśmy jeszcze jedno miejsce, które było dla niektórych dość dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę, że nasza wycieczka odbywała się w pierwszym dniu października. Wchodząc do niewielkiego kościółka mogliśmy zobaczyć całoroczną szopkę. Dzieci miały ogromną radość oglądając ruchome figurki.

Nie mogliśmy również pominąć fabryki cukierków, gdzie uczniowie mieli okazję obserwować na żywo proces produkcji słodkości, otrzymując też drobne upominki.

Wycieczka minęła nam w bardzo miłej atmosferze. Dzieci wróciły bardzo szczęśliwe, i już w czasie drogi powrotnej wymieniały się pomysłami na kolejne wspólne wyprawy.

Opiekunowie oraz wychowawcy również wracali z uśmiechami na twarzy. Uśmiech i wesołe rozmowy uczniów były dowodem na to, że wycieczka do Zakopanego okazała się dobrym pomysłem, a jej przebieg dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości, dał możliwość poznania nowych miejsc i zdobycia kilku informacji na temat  pięknych gór jakimi są Tatry.