Warsztaty Terapii Zajęciowej

Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej

18 października uczniowie klasy VIII byli na wyjeździe edukacyjnym w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania placówki oraz specyfiki prowadzonych tam zajęć , a także przekonać się, że osoby niepełnosprawne, pomimo choroby, mogą i chcą pracować, bawić i spotykać z innymi.

Uczniowie oglądali pracownie, w których uczestnicy Warsztatu tworzą równego rodzaju wyroby plastyczne, dziewiarskie, krawieckie, stolarskie i ogrodnicze. Duże zainteresowanie wzbudzała pracownia multimedialna, gdzie osoby niepełnosprawne korzystają z dostępu do internetu, piszą artykuły do wewnętrznej gazety, prowadzą dzienniki pogody.

Po zwiedzeniu pracowni Warsztatu, uczniowie zostali zaproszeni  na wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz śpiewem i zabawą. Młodzież aktywnie uczestniczyła w tej imprezie, wspólnie z uczestnikami warsztatu bawili się w kalambury, delektowali jedzeniem oraz piękną pogodą. Pokłosiem wyjazdu było zainteresowanie uczniów możliwością zaangażowania się w wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych.