Wiadomości z klas I - III

Pływać każdy może

15 osobowa grupa uczniów z klasy II i III bierze udział w projekcie realizowanym przez Gminę Stryszów „Pływać każdy może” dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu w ramach zadania „Sport dla wszystkich” i programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać – edycja 2020”. Zajęcia nauki pływania odbywają się na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej począwszy od 4 marca 2020r. do dnia 2 kwietnia 2020r ( 10 wyjazdów).

Spotkanie z weterynarzem

Dnia 26 lutego siedmiu uczniów klasy pierwszej  wybrało się do gabinetu weterynaryjnego „Podaj Łapę” w Stryszowie.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego uczniowie klasy I  obchodzili Dzień Języka Ojczystego. Miał on na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, troskę o jego  rozwój i trwanie. Dzieci ochoczo bawiły się w „kolorowe rebusy”, próbowały recytować trudne  „łamacze językowe”, wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Murzynek Bambo” w gwarze śląskiej i wielkopolskiej . Z zaciekawieniem obejrzały także prezentację multimedialną.

Dzień dinozaura

26 luty to Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci z klasy I obchodziły święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzieci oglądały prezentację multimedialną.

Poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Uczniowie grali w grę „Dinozaurowememory” oraz układali puzzle. Na zakończenie uczniowie samodzielnie wykonali z balonów swojego własnego  dinozaura.

 

Dzień Kota w klasie I

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 17 lutego uczniowie klasy pierwszej  obchodzili  nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy piosence „ Kotki dwa”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną, rozwiązywały zagadki, aktywnie uczestniczyły w zabawach . Na zakończenie każdy otrzymał medal i pamiątkowy dyplom.
Celem obchodów tego dnia,  było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 

Zespół Szkolno - Przedszkolny
im. św. Jana Pawła II
34-146 Stryszów
telefon: +48 33 879 74 92
email: spstryszow@iap.pl

 

Dziennik elektroniczny

Logowanie do dziennika elektronicznego:

Vulcan UONET+

1. Poradnik: E-dziennik dla rodziców i uczniów.

2. Instrukcje dla rodziców.

3. Aplikacja mobilna Dzienniczek+.